Click For Details

Events Calendar

JUNE 2017

 

1 - THURSDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Chuck Van Riper
COCONUTS: 6:30pm John Holley
CROWNE PLAZA: 4:30pm Groove Afiliation
EARLS: 7:30pm Daddy Wags
KING CENTER: 8pm Classic Albums Live: Sgt. Pepper’s with the Brevard Symphony Orchestra
LOU’S BLUES: 8:30pm Red Tide
MATT’S CASBAH: 6:30pm Untamed Duo
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm Teddy Time; 8pm Big Daddy Karaoke
SIGGY’S: 7pm The Hitmen
SLINGERS: Larry-oke
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Matt Riley
STEAGLES: 8pm Karaoke
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Dougie
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Donna Moore Diva Legends Show

2 - FRIDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 6pm Lance Taylor
COCOA VILLAGE BBQ & BLUES: 4:30pm Opening Ceremony; 5pm Big Blues Machine; 7:30pm Joey Gilmore Band
COCONUTS: 7pm Goin’ Nuts
CROWNE PLAZA: 4:30pm Hot Pink
EARLS: 8:30pm Rock N’ Roll Dundee
KEY WEST BAR: 9pm Rock Fish
LOU’S BLUES: 5:30pm Karaoke; 9:30pm Rios Rock Band
MATT’S CASBAH: 7pm Dreamers; 10pm DJ Dray
OASIS: 9pm The RAN Project
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Frankie Lessard; 10pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm Sax on the Beach; 9pm Dub Masters
SIGGY’S: 8pm DJ Chris; 9pm Greg & Brian
SLINGERS: Night Shift People
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Stompbox Steve
SLOW & LOW/Viera: 6pm Alex Warner
STEAGLES: 8:30pm Open Mic
THE SHACk SEAFOOD: 5:30pm Paul Christopher
THIRSTY CLAM: 7pm Aaron Rhoades
WHISKEY BEACH: 8pm Sunnyland Steve

3 - SATURDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 6pm Stay Tuned
COCOA VILLAGE BBQ & BLUES: 11am Matt Rossman; 1pm Bird Dog Bobby; 2:45 Dan Heitz Band; 5:30pm Josh Miller Blues Revue; 7:15pm Tommy Z Band
COCONUTS: Noon Sean Mormelo; 7pm Vince Reed
CROWNE PLAZA: Noon The Willies
EARLS: 2pm The Mixers; 8:30pm Mayhem
KEY WEST BAR: 9pm Kel Marie
LOU’S BLUES: 1pm Ana; 5:30pm Karaoke; 9:30pm Divas
MATT’S CASBAH: 7pm Vintage; 10pm Buckshot
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Devin Lupis; 10pm DJ
SANDBAR: 4pm Howie Brown Duo; 9pm Hot Pink
SIGGY’S: 8pm DJ Chris; 9:30pm Bullet Theory; 21 to Burn
SLINGERS: 2pm Steak Shoot; 8pm Karaoke & Line Dancing
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Dave Myers
SLOW & LOW/Viera: 6pm Stompbox Steve
THIRSTY CLAM: 7pm Rev. Billy
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Mark Ralsch; 7pm Micro Championship Wrestling
WHISKEY BEACH: 8pm Mondo Trio

4 - SUNDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 4pm Stay Tuned
COCONUTS: 2pm Coco locos
EARLS: 2pm JP Soars
JAMAIKIN ME CRAZY/MAMBOS: 1pm Bullet Dodgers & Trendsetta
LOU’S BLUES: 2pm Joey Gilmore; 7pm SIN Trivia
MATT’S CASBAH: 1:30pm Carl Lewis on Sax
SANDBAR: 4pm Syndicate; 9pm DJ Cerino & Special Guest
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 5pm Andy Harrington
THIRSTY CLAM: 2pm Chuck Van Riper; 7pm Sonny Tackett & Ghost Train
VICTORY CASINO CRUISE: Noon Asian Day
WHISKEY BEACH: 2pm Rob D

5 - MONDAY
COCONUTS: 6:30pm Sean Mormelo
LOU’S BLUES: 7pm Dirty Bingo; 9pm Dave Kury
SANDBAR: 6pm Levi Mason; 9pm Jake
STEAGLES: 8:30pm Comedy Show
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Dougie
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Blues Cruise with Derek Trull

6 - TUESDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Don Londini
COCONUTS: 6:30pm Micah Read
LOU’S BLUES: 8pm Invite Jam
MATT’S CASBAH: 6:30pm Joe Calautti
OASIS: 7pm Open Bluegrass Jam
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Frankie Lessard
SANDBAR: 9pm DJ Colione
THIRSTY CLAM: 6pm Elvis
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Highway 1
WHISKEY BEACH: 9pm Open Mic/Karaoke with Special Guest Hosts

7 - WEDNESDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Jon Parrot
COCONUTS: 6:30pm Ryan Winford
CROWNE PLAZA: 4:30pm Just Us
LOU’S BLUES: 5:30pm “Dueling Pianos” Johnny Stone & Dallas Reese; 9pm Rockstar w/ Joe Calautti
MATT’S CASBAH: 6:30pm Eric & Sam
OASIS: 9pm Jam Night
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Devon Lupis
SANDBAR: 4pm Pat Michaels; 8pm Jam Session
SIGGY’S: 7pm Adam Van Der Broek
THIRSTY CLAM: 6pm Trivia
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Jonnie Morgan

8 - THURSDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Jeff Bynum
COCONUTS: 6:30pm Ben Balmer
CROWNE PLAZA: 4:30pm Vintage
EARLS: 7:30pm Brad Satre
LOU’S BLUES: 8:30pm Shake & Bake
MATT’S CASBAH: 6:30pm Frank Rios
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm Island Breeze Steele Drums; 8pm Big Daddy Karaoke
SIGGY’S: 7pm Eric & Sam
SLINGERS: Larry-oke
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Matt Riley
STEAGLES: 8pm Karaoke
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Dougie
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Donna Moore Diva Legends Shows

9 - FRIDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 6pm Matt Adkins
COCONUTS: 7pm Syndicate
CROWNE PLAZA: 4:30pm Bittersweet
EARLS: 8:30pm Perfect Tuesday
KEY WEST BAR: 9pm Red Tide
LOU’S BLUES: 5:30pm Karaoke; 9:30pm Picture Show
MATT’S CASBAH: 6pm The Kore; 10pm DJ Dray
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Frankie Lessard; 10pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm London Ink; 9pm The Reality
SIGGY’S: 8pm DJ Chris; 9pm Rocket City
SLINGERS: DJ Larry
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Buck Barefoot
SLOW & LOW/Viera: 6pm Alex Warner
STEAGLES: 8:30pm Open Mic
THIRSTY CLAM: 7pm Sonny Tackett & Ghost Train
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm The Seeds
WHISKEY BEACH: 8pm Lady & The Tramps

10 - SATURDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 6pm Reggae Juice
COCONUTS: 2pm Sean Mormelo: 7pm Sebastian Zaldibar
CROWNE PLAZA: Everett Stephans
CLUB 52: 8:30pm Groucho’s Comedy Club
EARLS: 2pm Crooked Creek; 8:30pm Roughouse
KEY WEST BAR: 9pm Supercats
KING CENTER: 8pm Sal Valentinetti
LOU’S BLUES: 1pm Michele Wood; 5:30pm Karaoke; 9:30pm Kattyshack
MATT’S CASBAH: 7pm Ususal Suspects; 10pm DJ Ducati
OASIS: 9pm Barry-oke
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Devin Lupis; 10pm DJ
SANDBAR: SANDBARPALOOZA 11:30am The Howie Brown Duo; 1pm Stoney & The House Rockers; 2:30pm Radar Red; 4pm Helius; 5:30pm Vintage; 7pm Sax on the Beach; 8:30pm Love Valley: 10pm Red Tide; 11:30pm Bring Da Rock; 1pm Moses Minions
SIGGY’S: 8pm DJ Chris; 9:30pm Buckshot
SLINGERS: 8pm Karaoke & Line Dancing
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Dave Myers
SLOW & LOW/Viera: 6pm Mark Soroka
STEAGLES: 8:30pm Time Machine
THIRSTY CLAM: 1pm Spacecoast Playboys; 6pm Old Hippy Jam
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Rocket City; 7pm Pirate Invasion; A Garret Lauer Event
WHISKEY BEACH: 8pm Smoke Show

11 - SUNDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 4pm Reggae Juice
COCONUTS: 2pm Derek Bernard
EARLS: 2pm Dave Muse & Friends w/ Hangar 5
JAMAIKIN ME CRAZY/MAMBOS: 1pm Deja plus DJ MoreFiyah
LOU’S BLUES: 2pm Ani Piper; 7pm SIN Trivia
MATT’S CASBAH: 1:30pm Carl Lewis on Sax
SANDBAR: 4pm Love Valley; 9pm DJ Cerino & Special Guest
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Josh Dean
STEAGLES: 8:30pm Vince Reed Band
THIRSTY CLAM: 2pm Chuck Van Riper; 7pm Sonny Tackett & Ghost Train
VICTORY CASINO CRUISE: noon Trick Ropin’ Trevor
WHISKEY BEACH: 2pm Stephen Cotta

12 - MONDAY
COCONUTS: 6:30pm Sean Mormelo
LOU’S BLUES: 7pm Dirty Bingo; 9pm Shain
SANDBAR: 6pm Adam Sikora; 9pm Jake
STEAGLES: 8:30pm Comedy Show
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Dougie
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Blues Cruise with Derek Trull

13 - TUESDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Jessica Ottway
COCONUTS: 6:30pm Micah Read
LOU’S BLUES: 8pm Invite Jam
MATT’S CASBAH: 6:30pm Ana Kirby
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Frankie Lessard
SANDBAR: 9pm DJ Colione
THIRSTY CLAM: 6pm Anja
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Rocky & The Rollers
WHISKEY BEACH: 9pm Open Mic/Karaoke with Special Guest Hosts

14 - WEDNESDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Dave Kury
COCONUTS: 6:30pm Ryan Winford
CROWNE PLAZA: 4:30pm Touch’d
LOU’S BLUES: 5:30pm Reverend Billy; 9pm Rockstar w/ Joe Calautti
MATT’S CASBAH: 6:30pm The Hitmen
OASIS: 9pm Jam Night
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Devon Lupis
SANDBAR: 4pm Lonnie & Delinda; 8pm Jam Session
SIGGY’S: 7pm Greg Vadimsky
THIRSTY CLAM: 6pm Trivia
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Jonnie Morgan

15 - THURSDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Jay DiBella
COCONUTS: 6:30pm Nicole Equerme
CROWNE PLAZA: 4:30pm The Kore
EARLS: 7:30pm The Coolers
LOU’S BLUES: 8:30pm Syndicate
MATT’S CASBAH: 6:30pm Salt & Pepper
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm Teddy Time; 8pm Big Daddy Karaoke
SIGGY’S: 7pm Greg Vadimsky
SLINGERS: Larry-oke
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Matt Riley
STEAGLES: 8pm Karaoke
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Dougie
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Donna Moore Diva Legends Show

16 - FRIDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 6pm Stay Tuned
COCONUTS: 7pm Who Rescue Who
EARLS: 8:30pm Love Valley
LOU’S BLUES: 5:30pm Karaoke; 9:30pm Luna Pearl
MATT’S CASBAH: 7pm Galaxy; 10pm DJ Dray
OASIS: 9pm Amanda Azar
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Frankie Lessard; 10pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm Jake; 9pm Musical Seduction
SIGGY’S: 8pm DJ Chris; 9pm Spearfish
SLINGERS: DJ Larry
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Stompbox Steve
SLOW & LOW/Viera: 6pm Buck Barefoot
STEAGLES: 8:30pm Open Mic
THE SHACk SEAFOOD: 5:30pm Paul Christopher
THIRSTY CLAM: 7pm Spacecoast Playboys
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Spanks
WHISKEY BEACH: 8pm Twenty Flight Rock

17 - SATURDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 6pm TBA
CLUB 52: 8:30pm Groucho’s Comedy Club
COCONUTS: 2pm Sean Mormelo; 7pm Vintage
CROWNE PLAZA: Noon John Quinlivan Trio
EARLS: 2pm Southernmost; 8:30pm Umbrella Thieves
KING CENTER: 8pm Classic Albums Live: Rush 2112
LOU’S BLUES: 1pm Jeff Bynum; 5:30pm Karaoke; 9:30pm Funpipe
MATT’S CASBAH: 7pm Cover Story; 10pm DJ Ducati
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Devin Lupis; 10pm DJ
SANDBAR: 4pm Galaxy; 9pm Hot Pink
SIGGY’S: 8pm DJ Chris; 9:30pm The Day After
SLINGERS: 8pm Karaoke & Line Dancing
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Alex Warner
SLOW & LOW/Viera: 6pm Dave Myers
THIRSTY CLAM: 7pm Rev. Billy
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Burlesque Show
WHISKEY BEACH: 8pm Best Actor
FATHER’S DAY
18 - SUNDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 4pm Reggae Juice
COCONUTS: 2pm Marcus Gullen
EARLS: 2pm Frank Bang & The Cook County Kings
JAMAIKIN ME CRAZY/MAMBOS: 1pm Natty’s Common & Trendsetta
LOU’S BLUES: 2pm Matt Sams Band; 7pm SIN Trivia
MATT’S CASBAH: 1:30pm Carl Lewis on Sax
SANDBAR: 4pm Spanks; 9pm DJ Cerino & Special Guest
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 5pm Andy Harrington
THIRSTY CLAM: 2pm Chuck Van Riper
THIRSTY CLAM: 7pm Sonny Tackett & Ghost Train
VICTORY CASINO CRUISE: Noon Souvenir Band
WHISKEY BEACH: 2pm Jah-D

19 - MONDAY
COCONUTS: 6:30pm Sean Mormelo
LOU’S BLUES: 7pm Dirty Bingo; 9pm Michele Wood
SANDBAR: 6pm Bailey Callahan; 9pm Jake
STEAGLES: 8:30pm Comedy Show
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Dougie
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Blues Cruise w/ Derek Trull

20 - TUESDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Don Londini
COCONUTS: 6:30pm Micah Read
LOU’S BLUES: 8pm Invite Jam
MATT’S CASBAH: 6:30pm Stay Tuned
OASIS: 7pm Country & Bluegrass Party & Oepn Jam w/ The Bee Consortium
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Frankie Lessard
SANDBAR: 9pm DJ Colione
THIRSTY CLAM: 6pm Elvis
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Highway 1
WHISKEY BEACH: 9pm Open Mic/Karaoke with Special Guest Hosts

21 - WEDNESDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Jon Parrot
COCONUTS: 6:30pm Ryan Winford
CROWNE PLAZA: 4:30pm Syndicate
LOU’S BLUES: 5:30pm “Dueling Pianos” Johnny Stone & Dallas Reese; 9pm Rockstar w/ Joe Calautti
MATT’S CASBAH: 6:30pm Cash Colley
OASIS: 9pm Jam Night
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Devon Lupis
SANDBAR: 4pm Pat Michaels; 8pm Jam Session
SIGGY’S: 7pm Eric & Sam
THIRSTY CLAM: 6pm Trivia
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Jonnie Morgan

22 - THURSDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Jeff Bynum
COCONUTS: 6:30pm John Earle
EARLS: 7:30pm Richard Powell
LOU’S BLUES: 8:30pm Russ Kellum Band
MATT’S CASBAH: 6:30pm Kore’s Light
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm Island Breeze Steele Drums; 8pm Big Daddy Karaoke
SIGGY’S: 7pm Joe Barrera
SLINGERS: Larry-oke
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Matt Riley
STEAGLES: 8pm Karaoke
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Dougie
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Donna Moore Diva Legends Show

23 - FRIDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 6pm Matt Adkins
COCONUTS: 7pm Goin’ Nuts
CROWNE PLAZA: 4:30pm Kattyshack
EARLS: 8:30pm Ladies of Soul
KEY WEST BAR: 9pm Russ Kellum Band
LOU’S BLUES: 5:30pm Karaoke; 9:30pm Chief Cherry and His Red Beans and Rice
MATT’S CASBAH: 6:30pm Buckshot; 10pm DJ Dray
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Frankie Lessard; 10pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm 506 Crew Duo; 9pm Bullet Dodgers
SIGGY’S: 8pm DJ Chris; 9pm Mayhem
SLINGERS: DJ Larry
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Buck Barefoot
SLOW & LOW/Viera: 6pm Alex Warner
STEAGLES: 8:30pm Open Mic
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Craig
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Ladies Night Male Revue
WHISKEY BEACH: 8pm Joe Calautti

24 - SATURDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 6pm Reggae Juice
COCONUTS: 2pm Sean Mormelo: 7pm Hot Pink
CROWNE PLAZA: 11am Bittersweet
CLUB 52: 8:30pm Groucho’s Comedy Club
EARLS: 2pm Rocket City; 8:30pm Rex Vetter
LOU’S BLUES: 1pm Jeff Bynum; 5:30pm Karaoke; 9:30pm TBA
MATT’S CASBAH: 6pm Rios Rock Band; 10pm DJ Ducati
OASIS: 9pm Barry-oke
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Devin Lupis; 10pm DJ
SANDBAR: Mahi Mark’s Pool Party; 4pm Changes; 9pm Cover Story
SIGGY’S: 8pm DJ Chris; 9:30 Smoke Show
SLINGERS: 8pm Karaoke & Line Dancing
STEAGLES: 8:30pm St. John’s Wood
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Alex Warner
SLOW & LOW/Viera: 6pm Stompbox Steve
THIRSTY CLAM: 7pm Lady DB & Guitar Lin
VICTORY CASINO CRUISE: 11am & 7pm Jared Blake, Jared Weeks & Billy Dawson; WHISKEY BEACH: 8pm Unit Five
25 - SUNDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 4pm Stay Tuned
COCONUTS: 2pm Marcus Gullen
EARLS: 2pm Albert Castiglia
JAMAIKIN ME CRAZY/MAMBOS: 1pm Coastal Breed & DJ Jimmy South
LOU’S BLUES: 2pm Big Blues Machine; 7pm SIN Trivia
MATT’S CASBAH: 1:30pm Carl Lewis on Sax; 6pm Alfie Silva
SANDBAR: 4pm Vintage; 9pm DJ Cerino & Special Guest
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Andy Harrington
THIRSTY CLAM: 2pm Chuck Van Riper: 7pm Sonny Tackett & Ghost Train
VICTORY CASINO CRUISE: Noon Rocky & The Rollers
WHISKEY BEACH: 2pm David Southwood

26 - MONDAY
COCONUTS: 6:30pm Sean Mormelo
LOU’S BLUES: 7pm Dirty Bingo; 9pm Jeff Bynum
SANDBAR: 6pm Syndicate; 9pm Jake
STEAGLES: 8:30pm Comedy Show
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Dougie
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Blues Cruise with Derek Trull

27 - TUESDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Jessica Ottway
COCONUTS: 6:30pm Micah Read
LOU’S BLUES: 8pm Invite Jam
MATT’S CASBAH: 6:30pm Big Blues Machine
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Frankie Lessard
SANDBAR: 9pm DJ Colione
THIRSTY CLAM: 6pm Anja
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Highway 1
WHISKEY BEACH: 9pm Open Mic/Karaoke with Special Guest Hosts


28 - WEDNESDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Dave Kury
COCONUTS: 6:30pm Ryan Winford
LOU’S BLUES: 5:30pm Reverend Billy; 9pm Rockstar w/ Joe Calautti
MATT’S CASBAH: 6:30pm Jake Salter
OASIS: 9pm Jam Night
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Devon Lupis
SANDBAR: 4pm Lonnie & Delinda; 8pm Jam Session
SIGGY’S: 7pm Ken Atkinson
THIRSTY CLAM: 6pm Trivia
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Jonnie Morgan

29 - THURSDAY
CANTINA DOS AMIGOS: Jeff Bynum
COCONUTS: 6:30pm Seba & That Guy
EARLS: 7:30pm Gary Carter
LOU’S BLUES: 8:30pm Shake & Bake
MATT’S CASBAH: 6:30pm Sam Simms
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm Teddy Time; 8pm Big Daddy Karaoke
SIGGY’S: 7pm Shain Allen
SLINGERS: Larry-oke
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Matt Riley
STEAGLES: 8pm Karaoke
THIRSTY CLAM: 6pm Karaoke w/ Dougie
VICTORY CASINO CRUISE: 11am Donna Moore Diva Legends Show

30 - FRIDAY
BONEFISH WILLY’S RIVERFRONT GRILLE: 6pm Stay Tuned
COCONUTS: 7pm Goin’ Nuts
CROWNE PLAZA: 4:30pm The Willies
EARLS: 8:30pm The Kore
KEY WEST BAR: 9pm Billy Chapman
KING CENTER: 7:30pm Ambrosia, Firefall & Al Stewart
LOU’S BLUES: 5:30pm Karaoke; 9:30pm Umbrella Thieves
MATT’S CASBAH: 6:30pm Spearfish; 10pm DJ Dray
OLE’ FIRE GRILL: 6:30pm Frankie Lessard; 10pm David Southwood Smith
SANDBAR: 4pm Jeff Marquis; 9pm Dub Masters
SIGGY’S: 8pm DJ Chris; 9pm July 4th Weekend Kick-Off w/ Matt Sams Band
SLINGERS: DJ Larry
SLOW & LOW/Cocoa Beach: 7pm Alex Warner
SLOW & LOW/Viera: 6pm Buck Barefoot
STEAGLES: 8:30pm Open Mic
THE SHACk SEAFOOD: 5:30pm Paul Christopher
THIRSTY CLAM: 7pm Sonny Tackett & Ghost Train
VICTORY CASINO CRUISE: 7pm Josh Leggett & Rick Silanskas
WHISKEY BEACH: 8pm Jason Wright

COMMUNITY
EVENTS
June 2: First Friday by the Bay with Harbor City Sound at Celebration Square. 4600 Dixie Hwy (US1) Palm Bay. 321-952-3443
June 2: Cape Canaveral Friday Fest w/ Panama Band
June 9: Melbourne Friday Fest in Historic Downtown Melbourne. 321-724-1741
June 10: Fly-In Breakfast at Valiant Air Command Warbird Museum at Space Coast Regional Airport in Titusville. 321-268-1941
June 16: Movie in the Park at Riverfront Park in Cocoa Village. 321-639-3500
June 16: Movie in the Park at Canaveral City Park. 321-868-1226
June 23: Movie in the Park at Wickham Pavillion
June 30: Cocoa Village Friday Fest. 321-749-6100

EXHIBITS & ART
June 2: First Friday Gallery Walk Music with Mackenzie Carey ath ethe Band Shell in. Eau Gallie Arts District, 321-574-2737
Until July 29: Pan American Modernism: Avant Garde Art at Foosaner Art Museum in Eau Gallie Arts District. 321-674-8916

MUSIC & DANCE
June 2-3: Cocoa Village BBQ & Blues. 321-631-9075
June 2: Jazz Friday at Foosanver Art Museum in Eau Gallie Arts District. 321-724-1741
June 7-8: Planes Trains and Automobiles Concert w/ Melbourne Municipal Band at the Melbourne Auditorium. 321-724-0555
June 14-15: American Celebration w/ Melbourne Community Orchestra at Melbourne Auditorium. 321-285-6724
June 23: June Moon Dance with Swingtime Jazz Band w/ Melbourne Municipal Band at Melbourne Auditorium. 321-724-0555

THEATRE
June 2-4: Disney’s Aladdin, Jr. at Cocoa Village Playhouse. 321-636-5050
June 2-11: Alice in Wonderland at Surfside Playhouse in Cocoa Beach. 321-783-3127
Until June 4: Next to Normal at Titusville Playhouse. 321-268-1125
June 9-11: Disney’s High School Musical at Cocoa Village Playhouse. 321-636-5050
June 23-July 2: Nunsense II: The Second Coming at Cocoa Village Playhouse. 321-636-5050
Until June 25: The Glass Menagerie at the Melbourne Civic Theatre in Downtown Melbourne. 321-723-6935

Brevard Live Magazine
P.O. Box 1452
Melbourne, Florida 32902

Phone: (321) 956-9207


Email: info@brevardlive.com